IV Kongres Bezpieczeństwa Sieci

Data: 20-21 lutego 2008,

Miejsce: Hotel Sheraton, ul. B. Prusa 2, WarszawaIV Kongres Bezpieczeństwa Sieci już za nami! Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 700 uczestników.

Trwający dwa dni Kongres składał się z trzech równoległych konferencji - Network Security GigaCon, Firewall&VPN GigaCon, Secure Mail GigaCon, w ramach których firmy tworzące rozwiązania dla bezpieczeństwa prezentowały swoje produkty, a eksperci wygłosili wykłady merytoryczne. Kongres otworzył swoim wykładem na temat Czy administrator niezabezpieczonej sieci powinien ponosić odpowiedzialność za współsprawstwo? - Pan Piotr Waglowski. W sesji plenarnej wystąpili także przedstawiciele firmy IMNS Polska – z wykładem o kompleksowym podejściu do ochrony zasobów sieci, przedstawiciel firmy HP – Pan Marcin Ścieślicki. Kolejny w sesji plenarnej był wykład przedstawiciela firmy Axence Software. Natomiast cykl wykładów w sesji plenarnej zamknęło wystąpienie na temat śledztwa w sieci Pana Przemysława Krejza z firmy Mediarecovery.

Po zakończeniu wykładów w sesji plenarnej firmy prezentowały swoje rozwiązania w trzech blokach tematycznych: Firewall & VPN GigaCon, Network Security GigaCon, Secure Mail GigaCon.

Swoje wykłady w poszczególnych blokach tematycznych poprowadzili także przedstawiciele: Fundacji Dzieci Niczyje, ISSA Polska - Stowarzyszenie ds. Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych oraz Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania (SASO).

W trakcie trwania całego Kongresu wygłoszono 28 wykładów dotyczących zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieci. Podczas przerw uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami firm oraz zapoznać się z ich ofertami na kilkunastu stoiskach wystawowych.

Każdy uczestnik miał okazję ocenić osobiście oferty liczących się na rynku firm biorąc udział w konkursie “Złoty BIT”.
Miło nam poinformować, że nagrodę „Złoty Bit” otrzymała firma Axence Software za produkt Axence nVision przeznaczony do monitorowania sieci i pracowników oraz inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania.

Wsród uczestników rozlosowano również wiele cennych nagród m.in.: programy antywirusowe, książki, czytniki linii papilarnych oraz wiele innych ufundowanych przez sponsorów oraz patronów medialnych Kongresu.

W konferencji uczestniczyły osoby odpowiedzialne za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmach, administratorzy bezpieczeństwa, osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, firmy, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, e-maila, rozliczeń internetowych itp. oraz szeroki krąg firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży informatycznej, bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji oraz administracji i sektora publicznego.

Udział w konferencji był bezpłatny.

Dziękujemy sponsorom: firmie HP, IMNS Polska, Sonicwall, Qualys, Axence, Mediarecovery, MKS oraz firmom uczestniczącym Sun Capital, dotCOM, Kaspersky Lab, Ascomp, Entrasys, Trend Micro, Ed&r, Wheel, CryptoTech, CTS, EtherWerX.

Dziękujemy również patronom honorowym i medialnym oraz wszystkim uczestnikom za udział w IV Kongresie Bezpieczeństwa Sieci i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!