Strona główna - VISUAL BASIC-informacje - Wstęp - Śrowowisko Visual Basic 6.0 - Kontrolki - Elementy języka - Zmienne i stałe - Instrukcja przypisania - Wyrażenia arytmetyczne - Wyrażenia logiczne - Wyrażenia łańcuchowe - Operacje na datach - Podejmownie decyzji - Pętle - Tablice - Procedury - Funkcje - Zapisywanie do pliku -
Odczytywanie danych z pliku - Znajdowanie błędów


Wstęp


>Witam wszystkich

Witam wszystkich na stronie, która poświęcona jest językowi programowania - Visual Basic. Kurs ten jest przeznaczony zarówno dla osób początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych, którzy chcą sobie przypomnieć wiadomośći o programowaniu w tym języku.

Zachęcam każdego, kto chce nauczyć się pisać własne progamy, aby dokładnie zapoznał się z niniejszym kursem. Jest on tak skonstruowany, że każdy zrozumie o co tutaj chodzi. Można tu znaleźć wiele ciekawych wskazówek związanych z językiem Visual Basic, a także ćwiczenia i zadania pomagające opanować pisanie własnych programów.

Wiem, że każdy uczestnik kursu nie może się doczekać na to, żeby coś mu się działo na monitorze. Dlatego po krótkim zapozaniu się z językiem, mini programy, które zamodzielnie wykonamy w różnego typu ćwiczeniach, będą już wykonywać przypisane im instrukcje.

Wszystkie programy wykonane w ćwiczeniach są zawarte na stronie Dodatek: Spis ćwiczeń. Na stronie Dodatek: Programy zamieściłem programy mojego autorstwa. Można je obejrzeć i przetestować, a następnie przełać mi swoją opinię, na którą nieciepliwie czekam.

Podczas długiego czasu tworzenia niniejszego kursu korzystałem z wielu źródeł. Między innymi z:

  1. Julitta Karol "VISUAL BASIC dla aplikacji w Excelu", Wydawnictwo Mikom Warszawa 1996
  2. William J. Orvis "Visual Basic dla aplikacji w przykładach", Warszawa 1995
  3. Wiedzy własnej :)

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/eprogram/www/index.php on line 29